Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Joga

 

Zajęcia Viniasa joga slow odbywają się w środę 20.15- 21.30 . Wstęp do jogi czwartek 8.30-9.30.

Zajecia Jogi Kundalini odbywają się w czwartki godz. 20.15-21.45 jest to grupa początkująca ale zalecamy aby przed dołączeniem do grupy wziąć udział w kursie wstęp do jogi kundalini . 

Najbliższy termin kursu:  kwiecień
Warsztaty przeznaczone są dla osób poczatkujących oraz tych, które chcą udoskonalić swoją praktykę. Wiedza i materiały zdobyte na warsztatach pozwolą na rozpoczęcie praktyki własnej oraz dadzą większe zrozumienie technologii Kundalini Jogi podczas regularnych zajęć.Co wyniesiesz z warsztatów ?
• Dowiesz się jak zbudowana jest lekcja Kundalini Jogi :
- czym różni się lekcja Kj od porannej Sadhany
- mantry otwierające i zamykające praktykę
- Kriya, czym jest i jak praktykować
- znaczenie odpowiedniego oddechu w praktyce
- świadoma, głęboka relaksacja
- medytacja / medytacja z mantrą
- użycie Gongu podczas zajęć
• Poznasz zasady jak poprawnie wykonywać podstawowe techniki, używane w praktyce KJ :
- oddech ognia ; armatni ; naprzemienny ;
- mudry dłoni i oczu, dla skanalizowania energii
- bandhy (zamknięcia), dla przekierowania energii
• Dowiesz się o jogicznym zasadach, które możesz wprowadzić do swojego życia :
- jak zmienić swoje negatywne nawyki i wprowadzić nowe korzystne dla siebie
- jak dobrze rozpocząć i zakończyć dzień
- dieta jogiczna w Kundalini Jodze
• Praktycznie doświadczysz :
- działania Kriyi, którą polecam do samodzielnej praktyki
- medytacji z mantrą, na zmianę nawyków
- Kriyi „ statycznej ”
- mocy Gongu (podczas Kriyi i relaksacji)
 

Joga kundalini to praktyka pełna mocy, transformująca, szybka i efektywna. Dzięki swojej kompletności jest doskonałą praktyką i daje szybkie i spektakularne efekty u osób prowadzących intensywny tryb życia, szczególnie mieszkających w dużych miastach, żyjących w szybkim tempie współczesnego świata. Joga kundalini jest najdłużej skrywaną starożytną techniką łączącą w sobie pracę z oddechem (pranajama), pracę z ciałem (asany), dźwięki i śpiew (mantry), układy dłoni (mudry) oraz medytacje. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu powyższych technik, zyskujemy narzędzie zarówno do pracy ze swoim ciałem, umysłem, zmysłami i emocjami.

Joga kundalini jest nazywana jogą świadomości, gdyż przygotowuje ciało i umysł do rozwinięcia naszej świadomości, potencjału mocy, twórczej inteligencji, które znajdują się w każdym człowieku oraz poznania naszej duchowej natury.

PROWADZĄCY:
Dariusz Zelis,
Nie potrzebujesz niczego wyrzekać się aby osiągnąć samorealizację - to czego potrzebujesz, to dostrzec duszę we wszystkim.
Swamiji Paramahamsa Hariharananda

Joga wg Iyengara, Kundalinii Yoga wg Yogi Bhajana, Yoga i Kundalinii Tantra wg Satyanandy, podstawy Naada Yogi oraz Kriya Yoga, tak kształtowała się moja edukacja jogiczna. Posiadam również stopień Reiki II oraz certyfikat 1-go stopnia gry na gongach i instrumentach archaicznych.
Cały czas poszerzam moją jogiczną wiedzę i odkrywam mądrość i piękno każdej z tych tradycji. Są dla mnie jak płatki tego samego kwiatu - kwiatu jogi. Doświadczenie które zebrałem, utwierdza mnie w praktykowaniu i uczeniu różnych metod. Mimo że każda z metod jest kompletna i prowadzi do tego samego celu, to nasza indywidualna złożona osobowość i warunki w których żyjemy, warunkują użycie precyzyjnie wycelowanych technik, odpowiedniego kalibru do problemów z którymi chcemy się mierzyć. Nie mieszam metod, każdą przekazuje z szacunkiem dla tradycji w jej czystym przekazie. Natomiast łączę je dla jak największych korzyści w drodze do samopoznania.